Сушіння волоського горіха. Можливі проблеми при сушінні та після нього / Горіхівництво / ГОРІХОВОД - горіхоколи для особистого та промислового використання
  • Ваш список
    "Список порівнянь" пустий
+38 (095) 635-15-09

orehovod.ua@gmail.com

Сушіння волоського горіха. Можливі проблеми при сушінні та після нього

Сушіння - найважливіший етап обробки волоського горіха в горіхових садах та приватних домогосподарствах. При домашніх садах або промислових садах, які тільки почали плодоносити і дають урожай всього пару мішків, сушіння проводять на відкритому повітрі або в приміщенні, що добре провітрюється. За великих обсягів такий метод не підійде, оскільки промислові сади дають урожай у десятки та тисячі тонн.Сушіння волоського горіха на відкритому повітрі

Проблеми сушіння волоського горіха:

Перша проблема – це сушіння волоського горіха із залишками зеленого навколоплідника. На процес сушіння це не впливає, а ось на якість горіха, переробку та вартість горіха йде прямий вплив. Висохлий на горіху навколоплідник фарбує шкаралупу і ядро ​​в темний колір, заважає при розколі горіха і істотно знижує вартість горіха і ядра.

Завжди очищайте горіх від навколоплідника та його залишків. Так ви отримаєте якісний горіх та заробите більше.

Друга проблема стосується великих обсягів горіха (від тонни і більше). Для сушіння горіха природним чином потрібна велика площа – на відкритому повітрі та у приміщенні. Для сушіння горіх розстилають тонким шаром на сітках, брезенті чи піддонах. Оскільки погода на вулиці нестабільна, горіх на ніч обов'язково забирають у сухе приміщення. Крім місця, для сушіння природнім способом необхідна людська праця, а саме персонал, який стежитиме за погодою, перевертатиме горіх для рівномірного сушіння, буде заносити в приміщення і виносити назад на вулицю. Чим більше горіха – тим більше місця та персоналу буде потрібно.

Сушіння волоського горіха в промислових садахДля сушіння промислових обсягів горіха потрібна сушарка або сушильні комплекси. Це те обладнання, на якому не можна економити ні власникам садів, ні тим, хто займається скупкою свіжого горіха у населення.

При недостатньому чи нерівномірному сушінні з'являється ризик появи цвілі. Цвіль може з'явитися як протягом місяця після сушіння, так і пізніше. Горіх з пліснявою не купуватимуть, а отже власник отримає збитки.

Для перевірки вологості горіха використовується вологомір, вологість для волоського горіха в шкаралупі не повинна перевищувати 10%. На жаль, перевірити рівномірність сушіння ніяк не можливо і варто сподіватися лише на відповідальне ставлення персоналу до своєї роботи та хороші умови для сушіння.

Сушарки мають систему перемішування горіха та контроль температури, що забезпечує якісне сушіння горіха.

Бувають ситуації, коли після сушіння горіх виявився пересушеним. Такі ситуації вкрай неприємні, тому що пересушений горіх втрачає вагу та еластичність, при переробці він починає сильно кришитися. Підвищити вологість горіха у промислових масштабах неможливо. Тому завжди контролюйте процес сушіння та користуйтеся вологомірами, щоб не допустити надмірної втрати вологості.

Детальніше про сушарки для горіха та процес сушіння ви можете дізнатися у наших менеджерів +380956351509 Viber/WhatsApp/Telegram.

Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опубліковано після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того щоб додати товар до списку бажань, Вам необхідно