Найпопулярніші питання про обробку врожаю горіхів у саду. Що, де, коли і як? / Горіхівництво / ГОРІХОВОД - горіхоколи для особистого та промислового використання
  • Ваш список
    "Список порівнянь" пустий
+38 (095) 635-15-09

orehovod.ua@gmail.com

Найпопулярніші питання про обробку врожаю горіхів у саду. Що, де, коли і як?

1. Коли дозріває волоський горіх і коли його потрібно збирати?

Волоські горіхи дозрівають восени, з вересня по жовтень, залежно від сорту і кліматичних умов. Коли зелена шкаралупа горіха трохи тріскається, це свідчить про дозрівання. Збирайте горіхи, якщо вони вже легко знімаються рукою з дерева, не потребуючи додаткових зусиль, зелена шкірка потріскалася та легко відділяється від горіха або горіхи вже самі падають з дерева.

2. Які ознаки стиглості горіхів?

Зелена шкірка: Коли горіх дозріває, його зелена шкірка тріскається та поступово змінюється на коричневий відтінок.
Листя: Горіх вже є стиглим у той час, коли листя дерева почало жовтіти.
Перегородки та шкаралупа: У дозрілого горіха шкаралупа та перегородки повністю сформовані, тверді та мають коричневий колір.

3. Чому горіх збирають зеленим, не чекаючи поки він самостійно очиститься та впаде на землю?

Дозрілий горіх збирають як можна швидше, до того моменту поки зелена шкырка не почала темніти. У промислових садах збирають весь горіх рухаючись рядами від дерева до дерева. Таким чином збір врожаю займає від 2 до 10 днів в залежності від розміру саду, врожайності та рівня автоматизації цього процесу. Збирати горіх у садах у темпі того, як він сам опадає економічно не вигідно:
1. Для цього потрібно багато робітників, які будуть працювати кожного дня і яким потрібно платити зарплату за цілий місяць збору.
2. Важко слідкувати за тим, щоб горіх не лежав днями на землі. В результаті багато горіхів втратять свою якість через несвоєчасний збір.
3. Важко притримуватись правил миття та сушіння горіхів, і особливо важко відслідкувати якість сушіння.
4. Важко формувати партії горіха, через що збільшуються терміни поставок.

4. Чому потрібно мити горіх від зеленої шкірки?

Зелена шкаралупа містить хімічні речовини – йод, юглон, дубильні речовини, які залишають плями на шкаралупі горіха, проникають всередину та зафарбовують ядро у темний колір.

5. Як мити горіхи?

Волоський горіх очищують від зеленої шкірки та промивають у воді, щоб змити йод, юглон та дубильні речовини. В домашніх садах це виконують вручну, використовуючи ніж та рукавички. Для автоматизації процесу у садах використовують очищувачі горіха та промислові мийки.

6. Як швидко треба помити горіх після збору?

Після збору волоський горіх треба помити якнайшвидше, рекомендовано провести очищення та миття протягом 1 доби.

7. Як швидко треба просушити горіх після збору та миття?

Важливо почати сушку не пізніше ніж через 10 годин після миття.

8. Скільки часу та як сушити горіх?

Ручне сушіння: Покладіть горіхи в один шар на поверхню, де є гарна циркуляція повітря та немає прямих сонячних променів. Час від часу горіхи треба перемішувати. В залежності від початкової вологості горіха, температури повітря, вологості в навколишньому середовищі, сушіння може займати 7-12 днів.
Автоматизоване промислове сушіння: горіх завантажується у сушарку, в залежності від початкової вологості налаштовується температура та термін сушіння горіхів. Процес сушіння займає 24-72 години.

Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опубліковано після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того щоб додати товар до списку бажань, Вам необхідно