Як переробляти пересушений волоський горіх / Горіхівництво / ГОРІХОВОД - горіхоколи для особистого та промислового використання
  • Ваш список
    "Список порівнянь" пустий
+38 (095) 635-15-09

orehovod.ua@gmail.com

Як переробляти пересушений волоський горіх

Волоський горіх у шкаралупі має свої стандарти вологості і це не просто рекомендація при продажу горіха на експорт. Вологість горіха впливає на термін зберігання та переробку.

Залежно від вологості горіх буває:


- вологим – на початку сезону, коли його лише зібрали. Так само горіх може бути вологим, якщо його зберігали в умовах з підвищеною вологістю повітря або спеціально намочили;
- у міру сухим – горіх, який пройшов процес сушіння та досяг вологості в 10%;
- пересушеним – не дотримувалися умови сушіння або зберігання та вологості впала нижче за рекомендований мінімум.

 

Як відрізнити пересушений горіх?

Пересушений горіх стає тендітним, його шкаралупа легко розколюється. При цьому ядро ​​також втрачає свою еластичність.

Підвищена крихкість не дозволяє отримувати ціле ядро ​​навіть за найдбайливішого розколу. А якщо вдалося отримати «метелика», вона може зламатися в руках або при переміщенні.

При переробці пересушеного волоського горіха не варто загострювати увагу на цілісність ядра. Оскільки трудовитрати на дбайливий ручний розкол не завжди виправданий. На промислових підприємствах такий горіх переробляють на дрібну фракцію із мінімальним застосуванням ручної праці. Таким чином, заробіток виходить на більших обсягах переробки.

Як підвищити вологість горіха?

Промислових способів підвищення вологості горіха немає. Усі методи спрямовані на збереження оптимальної вологості до моменту переробки та продажу.

У домашніх умовах волоський горіх у шкаралупі можна замочувати перед колкою, щоб шкаралупа і ядро ​​вбрали в себе вологу. Після розколу ядро ​​обов'язково просушується для запобігання цвілі.

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того щоб додати товар до списку бажань, Вам необхідно