Часті питання про волоський горіх та його переробку / Горіхівництво / ГОРІХОВОД - горіхоколи для особистого та промислового використання
  • Ваш список
    "Список порівнянь" пустий
+38 (095) 635-15-09

orehovod.ua@gmail.com

Часті питання про волоський горіх та його переробку

Відповідаємо на найчастіші питання, що виникають у наших клієнтів під час планування горіхової переробки.

1. Яка вага ядра волоського горіха в порівнянні зі шкаралупою?

З 3 кг горіха в шкаралупі в середньому можна отримати 1 кг ядра та 2 кг шкаралупи та перегородок. При хорошому сортовому горіху співвідношення може становити 1,5 кг ядра на 1,5 кг шкаралупи.

2. Який горіхокол купити, щоб отримувати ціле ядро ​​«метелик»?

Насамперед на вихід «метелика» впливає якість самого горіха: якщо горіх якісний у міру сухий – важливо підібрати горіхокол з дбайливим розколом. До них відносяться всі конусні горіхоколи, вони надколюють шкаралупу горіха і не ушкоджують ядро.

Якщо горіх жадібний, з товстою шкаралупою і перегородками, що вросли в ядро, горіхокол не зможе вплинути на вихід ядра. Сама будова такого горіха не дозволяє одержувати ціле ядро. При переробці жадібного горіха потрібно підібрати якісний сталевий горіхокол, а в промислових масштабах використовується доколювач горіха.

3. Ядро кришиться/ламається під час переробки. Чому і що робити?

Ядро може кришитися з кількох причин:
1. Горіхокол занадто стискає та роздавлює ядро. У такому випадку необхідно налаштувати горіхокол під розмір горіха, якщо це можливо, або замінити горіхокол більш дбайливим.
2. Горіх пересушений. Таке трапляється при неправильному сушінні або зберіганні в сухому і спекотному приміщенні, або горіх старий, торішній. За невеликих обсягів еластичність горіха можна повернути, помістивши його у вологе середовище або намочивши. Однак важливо розуміти, що після розколу ядро ​​обов'язково потрібно просушити, інакше може з'явитися цвіль. При промислових обсягах такий метод не підійде, тому горіх потрібно просто переробити на 1/4, 1/8 та крихту.
3. Попався жадібний/товстокорий горіх. По суті, він не кришиться, а через свою будову просто не дає цілого ядра.

4. Як очистити ядро ​​від шкаралупи?

Будь-який горіхокол – і домашній, і промисловий, тільки розколює горіх. Після колки ядро ​​необхідно відокремити від шкаралупи та перегородок. Під час домашньої переробки це проводиться вручну. Якщо хочеться автоматизувати процес, можна використовувати аспіраційну колону. Аспірація потоком повітря видує легші частинки – шкаралупу та перегородки, а ядро ​​відправляє в окрему ємність. Аспіраційна колона може використовуватись як у домашньому бізнесі, так і на виробництвах. При цьому для автоматизації та збільшення обсягу переробки більш ефективно використовувати вібросито із системою аспірації - воно одночасно сортує горіх на фракції та окремо з кожної фракції видує шкаралупу та перегородки.

5. Аспірація повністю звільняє від ручного перебирання?

Принцип роботи аспірації в тому, що вона видує легкі частинки (шкаралупу та перегородки) від важких (ядра). Відповідно є похибки і у відсік для ядра можуть потрапляти великі шматочки шкаралупи, які мають велику вагу. Аспірація істотно скорочує кількість ручної праці, але повністю відмовитися від неї не вдасться.

Також є залежність від якості горіха:
- вологий горіх має високу еластичність та важку вагу, після розколу він зберігає свою цілісність. Тому перед використанням обладнання горіх необхідно просушити до оптимальної вологості;
- жадібний горіх, який був недостатньо розколотий, важко піддається автоматичному сортуванню. Тому заздалегідь його потрібно розколоти в доколювачі на грубому розколі.

Які запитання є у Вас? Напишіть у коментарях.

Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опубліковано після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того щоб додати товар до списку бажань, Вам необхідно